Cupra Leon ST przyłapany na zdjęciach szpiegowskich

Usportowione kombi zostało zauważone przez szpiegów motoryzacyjnych po raz pierwszy na testach w Hiszpanii.

Od dawna wiemy, że nowa generacja Cupra Leon jest w drodze, a marka ciężko pracuje nad tym, aby model odniósł duży sukces na rynku. Jak dotąd nie wiedzieliśmy jednak, czy samochód zaprezentowany zostanie jedynie jako hatchback, czy zobaczymy również następne wydanie sportowego kombi. Najnowsze zdjęcia szpiegowskie rozwiały nasze wątpliwości i oficjalnie wiemy już, że do odnowionej oferty firmy trafi również bardziej praktyczny Cupra Leon ST.

Przód auta pozostał prawie niezmieniony w stosunku do mniejszego brata. Możemy to stwierdzić już teraz, nawet pomimo tego, że oba samochody jak dotąd widzieliśmy jedynie w siatce kamuflażowej. Widać, że nowa generacja pojazdu będzie dłuższa od poprzednika. Największa uwagę przyciąga tył usportowionego kombi, gdzie zobaczyć możemy kończący dach spojler, światła LED ułożone w kształt odwróconej łzy oraz cztery końcówki układu wydechowego.

Sugerują one, że pod maską sfotografowanego pojazdu znajduje się 2-litrowa jednostka z turbo generująca moc 310 koni mechanicznych. Chociaż nie jest to potwierdzone w żadne sposób, być może hiszpańska firma na potrzeby nowej generacji podkręci nieco właściwości znanego już silnika. Oprócz niej, do oferty dołączy również hybrydowy układ napędowy o mocy 245 KM.

Cupra Leon ST zadebiutuje za około rok, a na publiczne drogi trafi na początku 2021 roku. Około pół roku wcześniej powinniśmy zobaczyć wspomniany odpowiednik w nadwoziu hatchback.

2021 Cupra Leon ST – zdjęcia szpiegowskie, wrzesień 2019

previous arrow
next arrow
Slider

zdjęcia: Carscoops

BMW M850i xDrive Gran Coupe - brzmienie wydechu

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz