Kara więzienia za fałszowanie przeglądów

We Wrocławiu policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy podpisywali przeglądy samochodów bez ich sprawdzenia. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak wszyscy wiemy Polska to kraj w którym za odpowiednią ilość gotówki załatwić można praktycznie wszystko, również rzeczy nie zawsze związane z prawem. Trzeba jednak uważać, ponieważ policja nie śpi. Przekonała się o tym dobrze trójka mechaników z Wrocławia, którzy pracowali w miejscowym centrum diagnostycznym pojazdów. Zatrzymani zostali niedawno przez stróżów prawa badających sprawę podpisywania przeglądów samochodów bez właściwego sprawdzenia auta.

Śledztwo w sprawie toczyło się prawie dwa lata, w tym czasie policjanci przesłuchali ponad sto osób, które korzystały z usług stacji. Jak ustalono – mężczyźni podbijali przeglądy samochodów, których nawet nigdy nie widzieli. Postawiono im zarzuty fałszowania dokumentów, na podstawie których grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Najmłodszy z diagnostów ma 37 lat, najstarszy – 70. Nie wiadomo jak potraktowani zostaną ich klienci, którzy skorzystali z możliwości zatwierdzenia przeglądu swojego samochodu bez odpowiednich procedur badawczych.

źródło: AutoCentrum

BMW M850i xDrive Gran Coupe - brzmienie wydechu

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz